Hoppa till innehållet

Näringslivsråd

Näringslivsrådet består av representanter från kommunledning, politiker och näringslivets organisationer i Dals-Ed. I rådet diskuteras strategiska näringslivsfrågor tillsammans med näringslivet. 
Har du som företagare något som du önskar framföra till näringslivsrådet, vänd dig till någon av nedanstående deltagare:

Martin Carling, ordförande: martin.carling@dalsed.se
Agneta Johansson, kommunchef: agneta.johansson@dalsed.se
Tommy Nerstrand, näringslivsutvecklare:tommy.nerstrand@dalsed.se
Magnus Åkesson, samhällsbyggnadschef: magnus.akesson@dalsed.se
Pelle Norling, KSAU: pelle.norlin@dalsed.se
Andreas Nilsson, KSAU: andreas.nilsson@dalsed.se
Veronika Horn, Företagarna: veronika@sten-tradgard.se
Janerik Gunnarson, Företagarna: jg@edicon.se
Magnus Carlsson (repr handel): info@carlssonsblommor.se
Finn Brynildsen, besöksnäringen: finn@hotelldalsland.se
Johan Andersson, skogsnäringen: johan@askog.se
Anders Forsdahl, lantbruksnäringen: anders.forsdahl@telia.com
Lasse Johansson, fastighetsägarna: lasse.johansson1957@gmail.com


Under hösten 2020 är datumen för näringslivsråden:

onsdagen den 9 september
onsdagen den 21 oktober
onsdagen den 2 december






Sidan uppdaterades 2020-10-27
Glöm inte att kryssa i rutan ovan innan du klickar på "Skicka" (skydd mot spamrobotar)